Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produs - legislatie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produs - legislatie

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea intormatie:
- care este cadrul legislativ care reglementaeaza returnarea produselor cumparate.

In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat.
Lege nr. 449/2003 din 12/11/2003 Versiune actualizata la data de 27/12/2008
Daca ati cumparat produsul prin internet, ordonanta nr. 130 din 31 august 2000 completata prin legea nr. 51 din 21 ianuarie 2003 pentru aprobarea ordonantei Guvernului nr. 130/2000