Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Intrebare referitoare la salariul minim, conform ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Intrebare referitoare la salariul minim, conform Noului Cod al Muncii

Va salut!
Doresc sa aflu care este salariul minim pe economie pentru un loc de munca calificat, la patron. Deasemenea vreau sa stiu ce lege stabileste/obliga pe patron sa plateasca acest minim salar pentru persoanele calificate.
Precizez ca in 2010 aveam 720 lei brut; in 2011 salariul a ramas la fel ...
Va multumesc!
arakys, utilizator
Mi-e mai clar acum. Multumesc de raspuns.
arakys, utilizator
AICI AVETI COEFICIENTI:
[ link extern ]

670X1.1=737 LEI BRUT
acesti coeficienti nu sunt publicati in MO
doradragan a scris:

AICI AVETI COEFICIENTI:
[ link extern ]

670X1.1=737 LEI BRUT

Poate spuneti si temeiul legal de folosire a acestor coeficienti de ierarhizare, avand in vedere ca nu mai avem CCMN de la 01.01.2011?