Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii doua contracte de munca la celasi angajator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

doua contracte de munca la celasi angajator

Un angajat la o institutie publica poate sa aiba un contract cu durata nedetermiata pentru functia de baza si un contract cu norma partiala, pe durata determinata pentru prestarea de activitati in cadrul contractelor finantate de Comisia Europeana, la acelasi angajator?
Ce se intampla cu sumele corespunzatoare salariului primit pentru prestarea de activitati pe contractele finantate de catre Comisia Europeana (in afara de cele platite pentru salariul corespunzator functiei de baza) virate de catre fiecare angajat catre casa de pensii, sanatate, somaj, etc. Se regasesc la calculul pensiei angajatului? Cum se face in acet caz calculul pensiei?
Se adauga la punctajul din perioada respectiva si veti avea, bineinteles, si o pensie mai mare.