Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Index calorifere si contoar/repartitor
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Index calorifere si contoar/repartitor

Care sunt consecintele in cazul in care am dat jos contoarul/repartitorul (cu index caldura) - fara a rupe sigiliul de pe 3 calorifere din 4 ?
Nu mi se parea normal sa astept 3 ore sa inceapa sa se incalzeasca...prin urmare le-am demontat, curatit si remontat.
Pentru a nu distruge repartitorul de costuri l-am dat jos
...oricine ar fi facut la fel !
Atunci asa trebuia sa incepeti, nu sa aruncati o intrebare generala pe forum.

Si in acest caz trebuia sa anuntati administratorul. Venea, va nota indecsii, dupa ce terminati de spalat caloriferele, chemati firma care v-a montat repartitoarele, vi le montau la loc in prezenta administratorului care asista la montarea caloriferelor si a repartitoarelor.
Totul dura mai putin decat pare asa cum v-am scris eu aici.
Care sunt consecintele in cazul in care am dat jos contoarul/repartitorul (cu index caldura) - fara a rupe sigiliul de pe 3 calorifere din 4 ?

nu înțeleg cum nu ați rupt sigiliul,ori ne ascundeți ceva,cel puțin la mine nu se poate desface de pe calorifer decât dacă rup sigiliul,la noi se face cerere de desigilare,vine firma il dă jos și îl repune la loc după terminarea lucrărilor ori înlocuirea caloriferului,totul contra cost,dacă nu mă înșel era vorba de 5 RON de calorifer