Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lucrez la patron
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lucrez la patron

Buna seara! Sunt angajat la o societate particulara , va rog sa-mi spuneti daca societatea este obligata sa plateasca vechimea in munca a angajatului.Va multumesc
In lipsa unei prevederi contrare in c.i.m., angajatorul este obligat sa plateasca sporul de vechime.