avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Vanzarea aparatelor de AC si a caselor de marcat!!!
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Vanzarea aparatelor de AC si a caselor de marcat!!!

Pentru a vinde aparate de aer conditionat este bine daca trec codul 4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate? - nu am gasit un alt cod care sa se potriveasca
Mai greu este ca nu stiu ce cod s-a potrivi la vanzarea de case de marcat fiscale si a cantarelor electronice? Ma puteti ajuta va rog?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 01:08, 27 Iunie 2008
Mai puteti adauga:
5245-Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor
4669-Comert cu ridicata al altor masini si echipamente
dcojo a scris:

Mai puteti adauga:
5245-Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor
4669-Comert cu ridicata al altor masini si echipamente



4669-Comert cu ridicata al altor masini si echipamente este o idee foarte buna si iti multumesc.
Din pacate 5245-Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor nu este in codul CAEN din 2008, cel mai probabil este in CAEN Rev.1

Multumesc foarte mult pentru ajutor oricum!!!:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen CLASOR CONSULT CLASOR CONSULT Pentru a vinde aparate de aer conditionat este bine daca trec codul 4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate? :-/ - nu am ... (vezi toată discuția)
Cod caen necesar pentru import diverse produse MihaiTeo MihaiTeo Buna ziua, Am gasit multe discutii pe Google legate de acest subiect, insa nici una concludenta sau cu informatii actualizate. Am o firma si as dori sa ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen se potrivste ? dan_popa40 dan_popa40 As dori da infiintez o societate cu obiect de activitate vanzare de piese si accesorii pentru motoare si ambarcatiuni. Insa nu gasesc in lista Cod CAEN nimic ... (vezi toată discuția)