Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Vanzarea aparatelor de AC si a caselor de marcat!!!
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Vanzarea aparatelor de AC si a caselor de marcat!!!

Pentru a vinde aparate de aer conditionat este bine daca trec codul 4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate? - nu am gasit un alt cod care sa se potriveasca
Mai greu este ca nu stiu ce cod s-a potrivi la vanzarea de case de marcat fiscale si a cantarelor electronice? Ma puteti ajuta va rog?

Va multumesc!
Mai puteti adauga:
5245-Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor
4669-Comert cu ridicata al altor masini si echipamente
dcojo a scris:

Mai puteti adauga:
5245-Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor
4669-Comert cu ridicata al altor masini si echipamente

4669-Comert cu ridicata al altor masini si echipamente este o idee foarte buna si iti multumesc.
Din pacate 5245-Comert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor nu este in codul CAEN din 2008, cel mai probabil este in CAEN Rev.1

Multumesc foarte mult pentru ajutor oricum!!!:D