Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cic

am o fetita nascuta in martie 2010. sotia mea a fost in cic, la inceputul lui 2011 reluand activitatea. intrebarea mea este daca eu pot intra in cic pana la implinirea varstei de 2 ani a fetitei si daca da, in ce conditii. mentionez ca sunt salariat fara intrerupere din anul 2000.
Intrati in CCC in aceleasi conditi ca si sotia dvs ... va sunt aplicabile prevederile OUG nr.148/2005.