avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... cic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

cic

am o fetita nascuta in martie 2010. sotia mea a fost in cic, la inceputul lui 2011 reluand activitatea. intrebarea mea este daca eu pot intra in cic pana la implinirea varstei de 2 ani a fetitei si daca da, in ce conditii. mentionez ca sunt salariat fara intrerupere din anul 2000.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:42, 21 Aprilie 2011
Intrati in CCC in aceleasi conditi ca si sotia dvs ... va sunt aplicabile prevederile OUG nr.148/2005.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu cic - departament desfintat andreiburciu andreiburciu Buna ziua Sotia mea isi termina concediul CIC in data de 01 martie 2012 si din data de 2 trebuie sa revina la munca . In timp ce era in concediu CIC, ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie lori2009 lori2009 Pentru un copil nascut 23 decembrie 2010, mama s-a intors la servici din martie 2011, care este cuantumul stimulentului de insertie? (vezi toată discuția)
Concediere in timpul concediului de crestere copil stanciude stanciude Am nascut inainte de 31.12.2010 si vreau sa stiu daca intru sub incidenta OUG 111/2010 in ceea ce priveste concedierea. Copilul meu are acum 1 an jumate si ... (vezi toată discuția)