Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare cetatean rep moldova
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare cetatean rep moldova

Buna ziua,
Trebuie sa angajez un cetatean din rep moldova. este casatorit cu o romanca si are carte de rezidenta pentru membrii de familie valabila pana in sept 2013.
mai am nevoie de permis de munca sau alte documente pentru angajare?
Multumesc!
O zi buna!
In caest caz, nu mai este nevoie de permis de munca daca are carte de rezidenta ... pentru angajare se solicoita aceleasi acte ca si pentru angajarea unui cetatean roman.
MULTUMESC!