Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... srl
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

srl

x a cumparat de la o persoana un srl ,cu spatiul aferent si cu toata aparatura necesara unei patiserii
acum doreste sa cedeze afacerea contra unei sume lunare
care ar fi cea mai buna modalitate pentru luarea in folosinta a afacerii?
cele 2 persane interesate sa preia ce calitate vor avea?

simplu firma x inchirieaza utilajele si firma noua stabileste sediul sau punctul de lucru acolo sau faceti cesiune de parti sociale firmei nou infiintae si o desemnati si administrator dar RISCURILE SUNT mari .