Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PVCC rovignieta - lamurire
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PVCC rovignieta - lamurire

Buna ziua,

Am primit doua PV pentru circulatie fara rovignieta (din luna noiembrie 2010) la distanta de o saptamana, asadar doua amenzi plus de doua ori contravaloarea taxei. Pe una am platit-o intre timp iar intrebarea mea este: nu se tine cont de plata deja efectuata a contravalorii taxei la cel de-al doilea PV ? Daca se platesc intotdeauna impreuna (amenda si contravaloarea taxei) indiferent de numarul de amenzi, atunci de ce au mai fost diferentiate in lege?

Va multumesc
Da , puteti primi 10 amenzi in aceeasi zi .