Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... repunere pe rol
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

repunere pe rol

Buna ziua,
Pentru a repune pe rol un proces suspendat in baza art 244 e suficient certificatul de grefa cu solutia pronuntata s-au trebuie sa astept comunicarea hotararii. Va multumesc mult!
1.Trebuie sa asteptati pana hotararea este ramane definitiva.
mai jos aveti prevederile art.244 c.pr.civ :

Art 244 cod procedura civila

Instanta poate suspenda judecata:
1. cand dezlegarea pricinii atarna, in totul sau in parte, de existenta sau neexistenta unui drept care face obiectul unei alte judecati;
2. cand s-a inceput urmarirea penala pentru o infractiune care ar avea o inraurire hotaratoare asupra hotararii ce urmeaza sa se dea.

Suspendarea va dainui pana cand hotararea pronuntata in pricina care a motivat suspendarea a devenit irevocabila.

În cazurile de suspendare prevăzute în art.244 C.proc.civ., judecata poate fi reluată la cererea părţii interesată, după ce hotărârea dată în pricina care a determinat suspendarea a devenit irevocabilă.
In ce stadiu se afla dosarul penal?
S a luat vreo decizide de SUP, Trimitere in judecata?