Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA PFA-INREGISTRARE CA PLATITOR DE TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

PFA-INREGISTRARE CA PLATITOR DE TVA

Buna ziua ,in urma modificarilor legislative toate PFA-urile sunt obligate sa depuna declaratia 070 si sa se inregistreze in scopuri de tva?Mai precis un pfa cu activitatea taxi care are cifra de afaceri an 2010 sub 35000 euro este obligat sa devina platitor de tva daca nu a fost si sa depuna lunar declaratia 300?
De unde aţi mai scos-o şi pe asta?Nu sunteţi obligat să vă înregistraţi ca plătitor de TVA doar dacă depăşiţi cifra de afaceri de 35000 EURO, în cazul dvs. cifra de afaceri reprezentând veniturile realizate