Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Falsificare semnatura
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Falsificare semnatura

In perioada octombrie 2010 ianuarie 2011 am lucrat la o patiserie. Am dus actele necesare semnarii contractului de munca, dar tot amanau semnarea acestuia. Pe 8 ianuarie am decis sa plec de la locul de munca fara a-mi da demisia, doar mi-am anuntat sefii. De atunci pana in prezent nu am lucrat. Cand sa ma duc sa ma angajez saptamana trecuta aflu ca eu sunt angajat la patiserie din 12 decembrie 2010 pana in prezent, desi precizez ca nu am semnat niciun contract de munca. Ce e de facut?
Am fost la Inspectoratul Teritorial de Munca si am depus o cerere si urmeaza sa fie verificata firma. Am procedat corect?
Va multumesc!!!
a-ti pocedat bine .