Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Detaliere coduri CAEN si importanta ativitatii ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Detaliere coduri CAEN si importanta ativitatii principale

Unde gasim detalierea codurilor CAEN si ce importanta are in obiectul de activitate al firmei activitatea principala?
activitatea principala al firmei este cea care asigura realizarea a cel putin 50 % din cifra de afaceri
Puteti gasi raspuns la intrebarile dvs. in ordinul Institutului National de Statistica nr.337/2007 privind actualizarea Clasificarii activitatilor din economia nationala CAEN; puteti accesa gratuit pentru vizualizarea acestui act normativ pe www. indaco.ro.
Va multumesc pentru raspuns.
Va multumesc pentru raspuns
Buna ziua!
Activitatea principala este cea care contribuie in cea mai mare masura la valoarea adaugata.
Detalierea codurilor CAEN o gasiti in publicatii existente pe piata de genul " Codul CAEN explicat si detaliat"
Un exemplar pe care vi-l recomand este cel scos de editura Morosanu. Cuprinde si explicatii privind activitatea princiupala, activitatile secundare si cele auxiliare.
Cu stima,
av. Silviu Serban