Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Detaliere coduri CAEN si importanta ativitatii ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Detaliere coduri CAEN si importanta ativitatii principale

Unde gasim detalierea codurilor CAEN si ce importanta are in obiectul de activitate al firmei activitatea principala?
Va multumesc pentru raspuns.
Ce probleme pot aparea in situatia in care contributia activitatii principale la valoarea adaugata nu este majoritara?
Pentru a presta o activitate in cadrul societatii dumneavoastra trebuie sa va autorizati la ORC. Daca acea activitate autorizata nu este trecuta ca si activitate principala, dar aduce un aport majoritar la veniturile dumneavoastre, nu inseamna decat ca nu v-ati ales initial bine domeniul principal de activitate, dar v-ati adaptat. Si atat.
Va multumesc.