Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale coduri CAEN
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

coduri CAEN

Buna,
Se poate infiinta o firma dupa vechiile coduri CAEN?mentionez ca obiectul principal de activitate nu-l regasesc in noile coduri CAEN(fabricarea bazinelor de inot si a piscinelor cu valuri).Cine ma poate lamuri?
multumesc
NU.
Ordinul 337/2007 emis de catre Presedintele Institutului National de Statistica privind actualizarea activitatilor din economia nationala - Nomenclatorul CAEN, a intrat in vigoare incepand cu data de 01.01.2008.
Codul vechi - 3640 Fabricarea articolelor pentru sport (care includea fabricarea de bazine pentru înot şi piscine cu valuri etc.) a devenit, conform actualizarii Clasificării activităţilor din economia naţională - CAEN, potrivit anexei care face parte integrantă din ordinul 337/2007 - Cod CAEN 3230 - Fabricarea articolelor pentru sport.