avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 coduri CAEN in vigoare
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

coduri CAEN in vigoare

Va rog sa-mi spuneti daca Ordinul 337/2007 privind actualizarea clasificarii activitatilor din economia nationala mai este in vigoare. Daca mai este in vigoare, a mai fost modificat din 1 ianuarie 2008? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 18:36, 22 Octombrie 2012
Nu, Ordinul 337/2007 prin care s-a facut actualizarea CAEN a fost implementat incepand cu 1 ianuarie 2008
Asta inseamna ca Ordinul 337/2007 este inca in vigoare?
Prin acel ordin s-a aprobat actualizarea codurilor CAEN existente la acea data si intrarea lor in vigoare incepand cu 01.01.2008.

El (ordinul) / Ele (codurile) sunt valabile si acum, puteti citi structura detaliata a noului cod CAEN aici:
www.avocatnet.ro/content/con...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen bogdyban bogdyban Buna, Se poate infiinta o firma dupa vechiile coduri CAEN?mentionez ca obiectul principal de activitate nu-l regasesc in noile coduri CAEN(fabricarea ... (vezi toată discuția)
Punctele de lucru si noile coduri andabej andabej Nu stiu daca s-a mai discutat, dar mi se pare incredibil ce se intampla. Conform HG, vechile certificate constatatoare raman valabile impreuna cu extrasul de ... (vezi toată discuția)
Detaliere coduri caen si importanta ativitatii principale IB IB Unde gasim detalierea codurilor CAEN si ce importanta are in obiectul de activitate al firmei activitatea principala? (vezi toată discuția)