Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul muncii

Buna ziua!
Incercand sa interpretez un text legal, m-am izbit de o mare problema. Concret, incercand sa definesc, in cazul unui cadru militar sintagma "atributii specifice functiei pe care este incadrat", am consatat cu stupoare, ca nu pot gasi un text legal care sa defineasca notiunea de functie. In aceata situatie, va rog sa ma ajutati in dezlegarea acestui "mister"(pentru mine, sigur asa este!). Va multumensc anticipat!
Functia ar reprezenta complexul de atributii si responsabilitati stabilite prin Constitutie, legi si alte acte normative, pe care si le asuma o persoana fizica prin numirea sau prin angajarea sa la un angajator.
Cornel Vasile, Consilier juridic