Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... LICHIDARE LA ZI OBLIGATORIE!!!!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

LICHIDARE LA ZI OBLIGATORIE!!!!!

Buna dimineata! Lucrez la o carmangerie si la o parte din angajati ne-a dat o cerere pt a o semna. " subsemnatul....popescu....angajat al firmei........ in meseria de facturist prin prezenta va rog sa imi aprobati lichidarea conform art.55 lit.b incepand cu data de........ va multumesc!" este completat numele angajatului societatea si functia fiecaruia fara data. Ne-a mai dat si anul trecut sa semnam dar era trecuta o data si pe o perioada de 14 zile. mentionez faptul ca noi o sa venim la serviciu desi semnan lichidare. va rog sa ma ajutati ce este de facut si ce se poate intampla daca semnamX-(. multumesc
Nu ar trebui sa semnati o astfel de cerere daca nu doriti dvs acest lucru, mai ales ca veti continua activitatea dupa incetarea cim. aveti grija ca legislatia in vigoare prevede sanctiuni grave ptr munca la negru atat ptr angajator cat si ptr salariatii in culpa.