Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rejudecare dupa casare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rejudecare dupa casare

La rejudecare (dupa casare unei sentinte si trimiterea cauzei spre rejudecare) se pot cere probe noi? Expertiza tehnica, martori? In prima instanta nu s-au cerut si la recurs n-a fost nevoie, s-a casat sentinta dupa prima infatisare si s-a trimis spre rejudecare. B-)
instanta de fond e legata sa judece cauza doar sub aspectul invederat din decizia de casare. daca in decizie se spune ca e utila administrarea de probatorii noi atunci se vor administra probe noi.