Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitii cu fonduri europene
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitii cu fonduri europene

Buna ziua!
Societatea la care lucrez a accesat o finantare europeana, fondurile puse la dispozitie fiind sub 50% din valoarea proiectului. Va rog mult sa ma ajutati cun un model de documentatie de atribuire folosita in UE, deoarece ofertantii sunt numai membri UE. Ce clauze "cheie" se folosesc intr-un contract de furnizare de acest tip? Poate exista niste site-uri care ma pot ajuta sa ma lamuresc.
Va multumesc!
toate raspunsurile la intrebarile dvs le puteti afla doar studiind foarte bine Ghidul solicitantului aferent Proiectului respectiv!
In mare, aveti de respectat OUG 34 sau Normele interne de achizitii, care sunt prevazute si descrise intr-o anexa la contractul de finantare, cu precizarea ca DA va trebui tradusa autorizat.