Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Noua lege
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Noua lege

Buna ziua,am si eu o nelamurire...dupa noul cod al muncii...am inteles ca tb sa facem la contrctele vechi de munca un act aditional unde sa adaugam litera f (obligatia de a se supune obiectivelor de performanță individuale impuse, precum și criteriilor de evaluare a realizării acestora – stabilite prin fisa postului).....este un drept al angajatorului sau o obligatie?din 30.04.2011?trebuie sa fac pt fiecare angajat un act aditonal cu adaugarea literei si o noua fisa a postului?si apoi le inregistez in REVISAL?
Este dreptul angajatorului de a stabili obiectivele de performanta individuala, precum si criteriile de evaluare a realizarii acestora - art.40 alin.1 lit.f C.mun.
Este un drept sau o obligatie?este obligat sa faca angajatului act aditional si sa stabileasca obiectivele de performanta?
Nu este obligat dar este spre binele angajatorului sa stabileasca niste obiective si criterii de indeplinire a lor.
Multumesc.