Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... inregistrare nastere tardiva
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

inregistrare nastere tardiva

Buna ziua. putetı sa imi spuneti cam cat ma costa sa deschid o actiune pentru inregistrare tardiva a nasteri cu reprezentant avocat. va multumesc
Onorariul il negociati cu avocatul pe care il alegeti sa va reprezinte ... nu exista onorarii fixe ... fiecare avocat isi stabileste onorariul in functie de natura cauzei, de complexitate, de numarul de termene in care ar putea fi solutionata cauza, de reputata sa, etc.
Cererea este scutita de taxa de timbru.
Mihaela Nevoie, Avocat