Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dispozitie repartizare somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dispozitie repartizare somaj

Este necesara dispozitie de repartizare in cazul unui contract de munca incheiat cu un pensionar ? Multumesc !
1. Daca persoana angajata nu este somer indemnizat in momentul semnarii CIM atunci nu aveti nici o obligatie fata de AJOFM. Daca intre timp va mai vine o persoana cu repartitie de la AJOFM pentru postul ocupat o respingeti cum am zis mai sus ("postul a fost ocupat").
2. Daca persoana este somer indemnizat ii dati o copie dupa lista locurilor vacante si se duce singura la AJOFM unde este inregistrata si primeste indemnizatie de somaj si vine cu repartitia catre dvs. si apoi in incheiati CIM.
Va multumesc.