Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reclamatie contra primariei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reclamatie contra primariei

Unde poate fi reclamata primaria de sector 1

ca nu a retras la solicitare in scris - autorizatia de functionare a unei societati comerciale poluatoare fonic - cu multe amenzi la activ

In afara de prefectura, guvern si primaria generala, avocatul poporului - mai aveti alte idei? Mersi
ContSters83715, utilizator
la casa poporului, la casa scanteii, la casa tineretului, si in final, la instanta de judecata. :)
astept orice alta varianta - cu durata scurta !
in afara de - instanta - confirmati ca este vorba de contencios administrativ ?
astept confirmari mai exacte, informatii mai exacte. Unde se poate reclama primarul de sector concret si imediat

cate amenzi ar trebui sa fie minimum deajuns raportat la perioada de timp, daca mai e cineva in aceeasi situatie cu mine

ContSters83715, utilizator
varianta cea mai scurta, e sa-i trageti o bataie de sa umble skiop 3 luni. :))
Pe de alta parte, nu prea inteleg cum doriti ca primaria sa retraga o autorizatie de functionare a unei societati comerciale, pe care nu institutia a emis-o.... :)
directia de utilitati publice emite autorizatia de functionare ( ! nu aia de la registrul comertului)

identic si la fel garda de mediu da autorizatie pentru spalatorii auto,,,centre fier vechi ,,,

ma intereseaza care e legatura dintre primaria de sector si primaria generala !

nu sunt doua primarii separate ??
ContSters163516, utilizator
aha...acum am inteles despre care autorizatie e vorba.
interesant ar fi, ce raspuns v-a trimis la solicitatea dvs scris, primaria sector1, unde banuiesc ca functioneaza societatea cu pricina.... :)