Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Reclamatie contra primariei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Reclamatie contra primariei

Unde poate fi reclamata primaria de sector 1

ca nu a retras la solicitare in scris - autorizatia de functionare a unei societati comerciale poluatoare fonic - cu multe amenzi la activ

In afara de prefectura, guvern si primaria generala, avocatul poporului - mai aveti alte idei? Mersi
ContSters83715, utilizator
ca sa stau 4 ani de zile in proces pe contencios administrativ......cred ca trebuie si resurse - ori pe mine ma intereseaza sa se rezolve ! nu sa stau de procese

de trebuie 2 procese
1) contra celui care polueaza - penal -civil
2) contra primariei si functionarilor care a autorizat asa ceva si nici nu retrage cand exista amenzi (modul cum s-a intocmit dosarul)
ContSters83715, utilizator
macovei2000 a scris:

ca sa stau 4 ani de zile in proces pe contencios administrativ......cred ca trebuie si resurse - ori pe mine ma intereseaza sa se rezolve ! nu sa stau de procese

de trebuie 2 procese
1) contra celui care polueaza - penal -civil
2) contra primariei si functionarilor care a autorizat asa ceva si nici nu retrage cand exista amenzi (modul cum s-a intocmit dosarul)

macovei, esti in eroare tata... toata lumea stie ca in contencios se termina cel mai repede - 3,4 luni :D

bine, acum daca te programezi la TMB s-ar putea sa iti puna primul termen prin 2012, dar dupa aia pac-pac se rezolva... citeste legea contenciosului administrativ ........ mai rapid de atat nu se poate :P

:coffee: