Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciune

acum 3 saptamani un individ dandu-se drep angajat al Orange mi-a solicitat sa trimit cuvantul okazii la un anumit nr de tel, desigur ultrerior am aflat ca e nr cu suprataxa. dupa nenumarate apeluri la cei de la orange am aflat ca beneficiarul e cineva care are cont pe okazii.ro; a luat legatura cu cei de la okazii si au spus ca au anulat codurile respective si ca imi vor returna banii, angajatul respectiv dandu-mi o adresa de mail unde sa trimit contul bancar pentru a face plata. am asteptat si nu au platit nimic, ieri am sunat iar.....au spus ca ma vor suna de la contabilitate...desigur ca nu au sunat....azi am sunat iar, mi-au cerut adresa de mail spunand ca in 10-15 min voi primi un raspund din partea lor....desigur ca nu am primit nimic....teapa e de 30 euro +TVA. in aceste conditii, ce pot eu sa fac?

va multumesc!
Sesizare oficiala la OPC
multumesc