Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... date stare civila
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

date stare civila

Buna Ziua,

Am si eu o intrebare care ar suna asa: Pot afla daca o persoana a decedat si eventual in ce an de la starea civila unde i-a fost inregistrata nasterea?
Mentionez ca stiu doar locul in care s-a nascut si in rest nimic (nu cnp, nu o adresa ulterioara, nu nimic) cei de la INEP nu m-a pot ajuta, am apelat la sprijunul lor.
Si daca da, ce date pot obtine de la locul unde s-a inregsitrat nasterea?

Multumesc
incercati la oficiul starii civile sau la serviciul public comunitar judetean de evidenta a persoanei, insa in cele mai multe cazuri este nevoie macar de CNP pentru a fi identificata persoana.