Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa sau intreprindere individuala?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa sau intreprindere individuala?

vreau sa-mi deschid un magazin second hand de haine si nu stiu ce forma juridica sa adopt.Bineinteles, ca nu se pune problema de SRL pt ca are costuri prea mari ( ch de constit.,impozit pe profit, tva, etc).Imi poate da cineva un sfat?
Care e dif intre PFA si INTREPR.INDIVIDUALA ? ( costuri, tx, impozite, contributii sociale, etc).
multumesc frumos si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra
o zi buna
La PFA nu puteti angaja in domeniul pentru care v-ati autorizat, la II puteti avea angajati!