Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Cheltuieli cu benzina,
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Cheltuieli cu benzina,

Buna ziua,
Sunt asociat unic,fara salariati,execut prestari(servicii de audit),in care scop ma deplasez cu masina firmei luata in comodat,la diverse puncte de lucru.
Intrebarea mea: Daca,cheltuielile cu benzina,sunt deductibile la impozitul pe profit,daca, se incadreaza in prvederile privind"Transport personal la si de la locul de munca448 383 16% IMPOZIT PROFIT revazuta in OUG 82/2010?
Cu multumiri L.Mihon
Eu prin transport personal la şi de la locul de muncă înţeleg transport personal angajat la firma dumneavoastră. În cazul dumneavoastră nu cred că puteţi deduce TVA şi nici nu pot fi cheltuieli deductibile la calculul impozitului pe profit. Să vedem ce va fi din 2012 dacă se mai prelungeşte această reglementare legală.