avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1380 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dosar pentru studiat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dosar pentru studiat

in cat timp poate ajunge un dosar in arhiva ca sa il studiez, mi s-a spus ca este la grefier si se apropie termenul de judecata .
Grefiera nu poate fi trasa la raspundere pentru ca intarzie cu dosarul?
Cel mai recent răspuns: Cosmin-Traian Maglas , Consilier juridic 14:04, 9 Mai 2011
buna ziua
in doua zile,
end a scris:

buna ziua
in doua zile,

Poate ajunge in 2 zile, dar ma indoiesc ca o va face...
In ceea ce priveste grefiera, sunteti sigura ca ea este de vina, daca dosarul nu este motivat?
Daca este la judecator?
Faceti o cerere la judecator, se rezolva mai repede

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consultare dosar din arhiva szebeni arthur szebeni arthur am un proces civil cu un vecin penultimul termen a fost in 3.03.2009 ,iar urmatorul va fi pe 31.03.2009,intre cele doua termene am vrut de 2 ori sa ... (vezi toată discuția)
Cate zile poate sta un dosar la presedintele completului de judecata? flori9 flori9 Cat timp trebuie sa stea dosarul la presedintele de complet, daca procesul este in faza de incheiere de admitere in principiu. Am fost sa-l studiez dupa 11 ... (vezi toată discuția)
Decadere propunere interogatoriu aidu aidu Instanta mi-a pus in vedere sa depun interogatoriu in 5 zile de la sedinta, pentru a fi comunicat intimatei (persoana juridica) sa raspunda la urmatorul ... (vezi toată discuția)