Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum refacturez energia electrica
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum refacturez energia electrica

Buna ziua,
daca sunt chirias (persoana juridica) intr-un spatiu pe care-l sub-inchiriez, in conditiile in care proprietarul cladirii (furnizor de energie electrica fiind) ma factureaza separat de chirie pentru curentul electric, cum imi pot recupera aceste sume de la sub-chiriasi? Stiu ca daca nu sunt autorizat nu pot refactura utilitati, cel putin asa intelg ca spune un Ordin al ANRE intrat in vigoare de la 1 aprilie 2011.
Singura varianta ar fi probabil sa facturez la randul meu, dar sub forma de servicii?!
Multumesc anticipat!
Mentionez ca sub-chiriasii, pe care trebuie sa-i facturez pentru utilitati, sunt tot persoane juridice.