Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract cu psi si protectia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract cu psi si protectia muncii

Buna ziua. Am un magazin cu specific marochinarie si 3 salariati. Magazinul functioneaza in cadrul unui complex. As dori sa stiu daca e obligatoriu un contract individual cu PSI in cazul in care complexul are un astfel de contract. Dar cu protectia muncii? Exista firme care sa le incheie pe ambele? M-am interesat la anumite firme si mi-au spus ca la 3 angajati nu se baga, ca ei incheie contracte de mii de euro cu companii foarte mari. In acest caz ce pot sa fac? :(
Exista firme care incheie astfel de contracte de prestari servicii, pentru ambele cazuri.Orice firma este obligata sa respecte normele de PSI si de protectia muncii.
Probabil ca ati intrebat la vreo firma mare..dar exista si firme "mai mici", care va pot prelua...