Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cheltuieli de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cheltuieli de judecata

Buna ziua. Am primit la cererea mea o copie dupa decizia data intr-un proces civil, unde am constatat ca mi s-a admis recursul dar nu am primit cheltuieli de judecata decat pe jumatate din suma. Avocatul mi-a spus ca este posibil sa se fi gresit deoarece erau mai multe chitante. Ore cum pot sa-mi recuperez toti banii cheltuiti si dovediti prin chitante la dosar?
Va multumesc.
Faceti o cerere de reparatie materiala in care aratati ca avocatul Dv. a solicitat cuantumul(XXX lei) respectiv al cheltuielilor de judecata si rugati instanta sa oblige partea cazuta in proces sa va achite toate cheltuielile avansate cu acoazia solutionarii recursului...
Manole Dumitru, utilizator
va multumesc