avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat dureaza pana primesc rezolutia?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat dureaza pana primesc rezolutia?

buna ziua as vrea sa stiu si yo cat dureaza pana i-mi trimete rezolutia la un dosar in care am avut accident care sa produs cu victima(ranire). aq dosaru meu e la procuratura de aproape 1 an si as vrea sa stiu cat mai dureaza pana se rezolva pt a-mi recupera permisu ,nu am avut alcoolemie victima nu a depus plangere . cum sa procedez??? multumesc anticipat astept o pareri
Cel mai recent răspuns: nedelcu catalin , utilizator 22:47, 4 Iunie 2011
multumesc mult dar trebuie sa fac o cerere prin care sa solicit toate acestea, sau verbal?
Am scris memoriu , ceea ce ar insemna sa scrieti toata aceasta situatie
un model de cerere ma poate ajuta si pe mn ?
gata am scapat de la procuratura , aq mi-a dat 3 luni de suspendare ,sar dau testare si scap cu 1luna
ms de ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mi-au fost retinute documentele masinii nmw nmw buna seara Pe data de 4 martie mi sa retinut documentele masini si permisu, pentru conducerea unui autovehicul neimatriculat. Dupa 2 saptamini am fost chemat ... (vezi toată discuția)
Ptr recuperarea permisului de conducere cheffovidiu cheffovidiu Buna ziua, Ma numesc Ovidiu, am si eu o problema si sper sa ma ajuta-ti. In data de 28.10.2009 am avut accident rutier,eu fiind soferul, pentru motivul ... (vezi toată discuția)
Accident rutier ContSters181426 ContSters181426 in data de 2 august am virat stanga p linie dubla continua si un w.pasat condus de o femeie si qu prefectu in masina au intrat im mine .eu nu mai imi amintesc ... (vezi toată discuția)