Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa - autorizatii necesare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa - autorizatii necesare

am si eu o intrebare... daca infiintez un pfa este nevoie sa ma duc dupa autorizatii de la fiecare institutie? cum ar fi de la mediu, sanepid, pompieri, etc?
Depinde foarte mult ce activitate veţi desfăşura. La societăţi în prezent pentru toate se emite un certificat constator .La PFA când veţi merge la finanţe pentru a-l înfiinţa întrebaţi acolo.
PFA se infiinteaza prin Registrul Comertului, prin Certificatul constator, aveti toate autorizatiile, in caz ca doriti o activitate deosebit sar putea sa aveti nevoie de o autorizatie speciala pt. punctul de lucru