Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

am urmatorul caz:
2 indivizi fura 3animale de casa, si le vand, cumparatorul stie k sunt furate.
prejudiciul 1 000 lei
cei 2 sunt prinsi, pagubitul isi recupera prejudiciul.
cei trei trebuie pedepsiti, ce pedepse risca cei trei?

Multumesc
da... acum am vazut ce am scris ... m/am gandit la cele doua tiipuri de amenzi si situatii si am dat raspunsul "doi in unul" din cauza unui telefon.... Caraghios raspuns :D E vina mea... Scuze,, de asta sunt buni prietenii ;)
lndines a scris:

da... acum am vazut ce am scris ... m/am gandit la cele doua tiipuri de amenzi si situatii si am dat raspunsul "doi in unul" din cauza unui telefon.... Caraghios raspuns :D E vina mea... Scuze,, de asta sunt buni prietenii ;)

Doamna,oare cine dintre noi nu greseste?
andymaurul, utilizator