Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate legaliza separat?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate legaliza separat?

Am o sentinta judecatoreasca astfel:
- pe divort definitiv si irevocabil
Pe celelalte capete de cerere (pensie, incredintare minor) cu drept de apel in 30 zile.
Am depus apel eu pt. pensie. Daca nu s-a depus in termen de 30 zile apel pt. incredintare minor inseamna ca a ramas definitiva si irevocabila si incredintarea copilului?
Am nevoie de legalizarea hoararii pt. divort si incredintarea copilului.
Credeti ca este posibil sa mi sa dea?
da.
Unde sa cer asta?
La judecatoria sectorului 6? Intreb asta pt. ca apelul pentru pensie se judeca la Tribunalul Bucuresti. Asta inseamna ca dosarul a plecat acolo. Deci de unde sa cer legalizarea numai pe divort si incredintare minor?

Multumesc frumos