Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs la sentinta data fara Apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs la sentinta data fara Apel

Buna ziua,
Am urmatoarele intrebari catre dvs ca specialisti:
1. In ce conditii si conform caror art. se accepta cererea de recurs, motivata, dar semnata nu de catre recurent ci prin avocat?
Precizez urmatoarele:
- la depunere cererii de recurs, motivata, nu s-a depus si dovada de reprezentare.
- avocatul este acelasi de la Fond. Pe imputernicirea avocatiala de la fond scrie doar "Asistare, reprezentare in cauza civila"

2. Exista vreo conditie legala ca in recurs sa nu ma reprezint singur, in calitate de intimat?

Va multumesc anticipat.
in recurs va pute-ti reprezenta singur , o spun din proprie experienta .
faptul ca a fost redactata de o firma de avocatura e un lucru bun , dar totusi trebuia sa fie semnata in principiu de dumneavoastra
Multumesc pentru raspuns.
Punctul 1. nu se refera la mine, eu sunt intimatul, ci la partea adversa, recurentul care a deschis actiunea de recurs.