Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM constructii

Buna ziua!
Pentru o societate privata cu activitate in contsructii care vrea sa redacteze un CCM, este obligatoriu, in conditiile actuale, sa tina cont de CCM la nivel de ramura in constructii?
Extinzand putem spune ca angajatorii care nu fac parte din nicio organizatie patronala pot instaura sclavia noua.
Pai in curand toti patronii se vor retrage din organizatiile patronale si vor face cam tot ce vor pe "mosia" lor.