Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Urgentare comunicare sentinta civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Urgentare comunicare sentinta civila

Cum pot urgenta comunicare unei sentinte civile?
Pur si simplu va adresati instantei care a pronuntat sentinta cu o cerere prin care solicitati urgentarea redactarii sentintei pe care sa o motivati. De exemplu: pentru ca debitorul tinde sa devina insolvabil... difera de la o speta la alta
Multumesc !Dar as dori mai multe detalii..cum se numeste procedura?..unde se depune? sint mai nou in problemele astea nu am avut treburi cu justitia pina acum..
Redactati cerere catre presedintele de instanta in care solicitati urgentarea redactarii si comunicarii sentintei
Cererea fie o expediati pe adresa instantei cu confirmare de primire fie,personal o depuneti la biroul specializat