Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diminuare concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diminuare concediu odihna

Buna ziua.
Am avut concediu medical din data de 15.04.2011 pana in 07.05.2011,din care 7 zile internata,la reintoarcerea in activitate am avut neplacuta surpriza sa constat ca -pe luna aprilie am 2 zile lipsa la servici nemotivate,
-si din concediul odihna ramas pe acest an mi se vor lua 2 zile, pe motiv ca am avut CM mai multt de 7 zile consecutiv.
Intreb : este legal acest lucru?
Va rog,chiar nimeni nu poate sa-mi raspunda?
De la servici am primit un raspuns de genul: "asa scrie, asa facem", unde anume si ce scrie?