avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... diminuare concediu odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

diminuare concediu odihna

Buna ziua.
Am avut concediu medical din data de 15.04.2011 pana in 07.05.2011,din care 7 zile internata,la reintoarcerea in activitate am avut neplacuta surpriza sa constat ca -pe luna aprilie am 2 zile lipsa la servici nemotivate,
-si din concediul odihna ramas pe acest an mi se vor lua 2 zile, pe motiv ca am avut CM mai multt de 7 zile consecutiv.
Intreb : este legal acest lucru?
Cel mai recent răspuns: srb.lacra , utilizator 08:46, 19 Mai 2011
Va rog,chiar nimeni nu poate sa-mi raspunda?
De la servici am primit un raspuns de genul: "asa scrie, asa facem", unde anume si ce scrie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt in medical iosif.kramar iosif.kramar Buna ziua! Sint in medical de 91 de zile. Trebuia sa mi se dea trimiterea catre somaj dar mi-am luat medical. Acum incerc sa-mi prelungesc pana la 120 de ... (vezi toată discuția)
Dreptul la concediu de odihna Chris_is_tc Chris_is_tc Buna ziua, Am o intrebare privind incetarea contractului meu de munca cu o firma x.Am incheiat un contract de munca determinata pana-n data de 24.08.2010. ... (vezi toată discuția)
Venitul corect pt concediu medical roxana1 roxana1 am si eu o rugaminte daca ma moate ajuta cineva sa imi calculeze exact cat ar trebui sa iau pe luna septembrie in care am fost in medical toata luna cu codul ... (vezi toată discuția)