Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... hartuire din partea unei companii telefonice
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

hartuire din partea unei companii telefonice

Am si eu o intrebare care vine pe fondul unui ridicat nivel de frustrare. In fiecare luna aproape sunt sunat de o companie de telefonie direct pe telefonul meu mobil si intrebat cand imi voi plati factura curenta de telefonie, in ce zi, de ce nu am platit pana atunci si asa mai departe. Problema nu este numai cea legata de faptul ca sunt sunat pe mobil in cele mai inoportune momente ci si ca sunt sunat seara, cand sunt in familie (pe la 8, 9 seara de fiecare data). Mentionez ca aceste telefoane le primesc pentru ca am intarziat cu plata pana in 10 zile de la data scadenta.

Ma gandesc sa ii dau in judecata pentru hartuire. Este posibil un astfel de demers? Au voie sa faca acest lucru astfel?

Orice raspuns este binevenit!

Multumesc
Asta nu se cheama hartuire, v-au prestat un serviciu, d-voastra trebuie sa platiti, nu o faceti, banuiesc ca ati mai intarziat si alta data(fara suparare..) si sunt indreptatiti sa-si ceara drepturile!