Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

dupa ce mi se vinde apartamentul,cat timp am la dispozitie pentru a-l elibera?
legea nu prevede un termen. teoretic ar trebui sa pleci de buna voie imediat ce apartamentul nu mai este al tau si noul proprietar nu iti mai permite sa stai acolo.
dupa ce proprietarul cere insa executarea silita ai la dispozitie 5 zile de la primirea somatiei de la executor.
am inteles.dar daca nu imi gasesc unde sa ma mut in 5 zile, exista vreo lege care sa ma lase sa stau macar o luna?
nu. cu eceptia periodei noiembrie - martie cand potrivit Codului de procedura civila sunt interzise evacuarile din spatiile cu destinatia delocuinta (cu unele exceptii)
singurul care te-ar putea intelege este noul proprietar.