Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RESURSE UMANE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RESURSE UMANE

ESTE VREO LEGE REFERITOARE LA CRITERILE DE EVALUARE PROFESIONALA?
Monitorul oficial partea I NR.124/18.02.2011
ELLAO a scris:

Monitorul oficial partea I NR.124/18.02.2011

Acesta nu este act normativ ... in acest Monitor a aparut Criteriile de evaluare a performantelor profesionale individuale pentru personalul contractual din cadrul aparatului propriu al Ministerului Economiei, Comertului si Mediului de Afaceri

Potrivit modificarilor aduse Codului Muncii prin Legea nr.40/2011, incepand cu data de 1 mai 2011, printre elementele obligatorii care trebuie sa se regaseasca in continutul contractului individual de munca asupra carora persoana selectata in vederea angajarii ori salariatul, dupa caz, trebuia sa fie informata se numara si criteriile de evaluare a activitatii profesionale a salariatului aplicabile la nivelul angajatorului (art.17 alin.(2) lit.d ind.1 din codul Muncii).