Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA PE PERIOADA DETERMINATA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA PE PERIOADA DETERMINATA

Daca un contract de munca pe perioada determinata a fost incheiat " pana la revenirea pe post a titularului " , iar revenirea nu s-a produs, este legala incetarea contractului de munca in perioada de concediu de odihna?
Imi permit sa va intreb si eu ceva: un angajat a avut deja 3 contracte pe perioada deteminata succesive, deci legal al patrulea nu il mai pot face.
Se poate face in schimb un contract pe perioda determinata dar pe un alt post cu o alta fisa a postului? Daca da, cum se socoteste perioada maxima a contractului : se ia in calcul si perioada determinata de dinainte?

Art 80. (4) Intre aceleasi parti se pot incheia succesiv cel mult 3 contracte individuale de munca pe durata determinata.