Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... procura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

procura

am imputernicit pe cineva prin procura,persoana era jurist el a formulat procura ca sa mearga sa imi predea echipamentul si de la firma ea dat decizia de incetare a activitatii,si fisa de lichidare a ramas sa imi ridice salariul.SALARIUL trebuie sa mil dea prin proces verbal aceasta persoana ca sa merg la notar sa inchid procura.CUM SE PROCEDEAZA.
ContSters205948, utilizator
Ar fi bine sa semnati un proces verbal de predare a banilor.
bioenergeta a scris:

Ar fi bine sa semnati un proces verbal de predare a banilor.

Exact, iar dupa ce persoana si-a incheiat mandatul mergeti la notar si faceti o declaratie de revocare a procurii, pe care o comunicati si mandatarului.