Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TERMEN COMUNICARE DECIZIE CERCETARE DISCIPLINARA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TERMEN COMUNICARE DECIZIE CERCETARE DISCIPLINARA

Buna ziua,

in cat timp primesti decizia luata de comisie dupa cercetarea disciplinara prealabila? Exista un termen limita, sau o poti primi cand binevoieste angajatorul?
Pana la comunicarea - primirea deciziei, ca angajat, sunt obligat sa merg in continuare la serviciu, contractul meu de munca sufera vre-o modificare pe perioada cercetarii si implicit comunicarii deciziei?
Cat dureaza o cercetare prealabila , dupa ce angajatul a raspuns la toate intrebarile?

Va multumesc anticipat.
Decizia isi produce efectele de la data comunicarii.
Cornel Vasile, Consilier juridic