avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... este sau nu avocat?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

este sau nu avocat?

buna seara
am si eu o mare problema
va rog sa ma indrumati cum as putea verifica daca avocatul meu este AVOCAT sau doar mi-a mancat bani degeaba!
problema e cam asa :mi-am angajat un avocat, i-am facut procura judiciara sa ma reprezintre ,dar ulterior am aflat din anumite surse ca defapt nu este avocat! este posibil? sa prezentat de 2 ori la proces si la amanat
,altceva nu a facut! cum as putea afla daca ESTE SAU NU AVOOCAT? VA ROG AJUTATI-MA!!!!!!!!!!!!!!#-o!
Cel mai recent răspuns: andymaurul , utilizator 16:37, 10 Ianuarie 2012
Cautati numele persoanei respective in Tabloul Avocatilor la baroul din al carui judet este. ;)
Ultima modificare: Vineri, 20 Mai 2011
luiza2008, utilizator
Intrati pe baroul din judetul in care locuiti si verificati daca il regasiti pe tabloul avocatilor.
AM CAUTAT SI NU L-AM GASIT! IAR CAND L-AM INTREBAT... MI-A RASPUNS CA FACE PARTE DIN BAROUL DE LA BUCURESTI ,DAR NU L-AM GASIT NICI ACOLO! DAR DACA NU ESTE AVOCAT POATE SA CEARA AMANAREA PROCESULUI?
Atata timp cat are o procura de la dumneavoastra acesta va reprezinta si poate face orice fel de cereri pe care le-ati putea face dumneavoastra.
Puteti merge la urmatorul termen de judecata in sala ... o sa vedeti daca poarta roba sau o sa vedeti daca atunci cand va striga va spune ca sunteti asistata/reprezentata de avocat X.
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Mai 2011
Mihaela Nevoie, Avocat
Probabil face parte din Baroul lui Bota ...
[ link extern ] /
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Mai 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Intelegere amiabila dutu69 dutu69 In urma unei contestatii legate de o concediere ilegala (pe motiv fals de desfiintare a postului), la infatisare, judecatoarea a propus rezolvarea pe care ... (vezi toată discuția)
Pedepse legale pentru avocati necinstiti janblanaru janblanaru va rog sa ma ajutati in rezolvarea urmatoarei situatii. Am fost reprezentat intr-un proces (imobiliare) la judecatorie de un avocat, angajat de partea adversa ... (vezi toată discuția)
As vrea informatii despre un avocat ContSters138558 ContSters138558 Caut un avocat ( sau cel putin cred ca este avocat ) din Bucuresti dar nu il gasesc pe siteurile de avocatura unde sunt trecute numele tuturor avocatilor din ... (vezi toată discuția)