Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... revocare din functia de administrator
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

revocare din functia de administrator

firma are datorii la finante si stoc.Asociatul unic si proprietarul acealsi persoana ma suspendat din functia de administrator in 2010 , semnat pdf scrisoare. Acum in 2011 ma somat oficial prin avocat pentru acelasi lucru. Ce drepturi am de a iesi din firma adica pot sa-mi dau demisia doar cu semnatura mea la registrul Comertului sau trebuie sa semneze proprietarul .
Multumesc,mm.
Nu prea merge treaba cu suspendarea. Ori va inlocuieste definitiv prin modificarea actului constitutiv de la registrul comertului ari va lasa sa va resfasurati treaba. Puteti sa va dati demisia.
Nu inteleg, va someaza cu privire la ce?
ContSters202274, utilizator